پرینت

 

 

کوتینگ چیست؟

پوششی است که معمولا" بر روی سطح اجسام قرار داده می شود تا خواص آنها را برای مقاصد مختلف بهبود بخشد. ایجاد یک لایه ظریف از محلول کوتینگ، می تواند ویژگیهای متنوع و جدیدی را ایجاد کند. ویژگیهایی چون: ایجاد قابلیت چاپ با کیفیت بالا، عایق یا رسانا شدن، افزایش چسبندگی، مقاومت در برابر فشار یا خوردگی و . . .

از جمله کاربردهای کوتینگها در صنعت چاپ، آماده سازی سطوح مختلف برای چاپ دیجیتال و محافظت پس از چاپ است.

 

انواع کوتینگ ها:

الف – محلول کوتینگ سابلیمیشن بتا beta coating :(BetA Sublimation Coating Solution)

برای چاپ سابلیمیشن روی اجسام سخت، لازم است سطح جسم برای پذیرش جوهر سابلیمیشن آماده سازی شود. به این منظور، از دو نوع کوتینگ سرد و گرم استفاده می گردد که سطح جسم را از طریق اسپری، پیستوله یا قلم مو به آن آغشته می کنند.

موارد کاربرد: شما با در اختیار داشتن محلول کوتینگ قادر خواهید بود هر نوع جسم پیرامون خود را برای چاپ سابلیمیشن آماده سازی کنید و بدون نیاز به خرید مواد اولیه آماده؛ خودتان تولید کننده این اقلام باشید:

لیوان، بشقاب، شیشه، کاشی و سرامیک، سنگ و کریستال، فنجان فانتزی ، چوب و ام دی اف، قاب موبایل، فلزات مختلف، هدایای تبلیغاتی و هر جسم سخت دیگر

 

محلول کوتینگ سابلیمیشن بتا

 

1-مایع کوتینگ سرد:

این نوع کوتینگ در دو قسمت A و B عرضه می شود. شما می توانید نسبت مشخصی از هر یک را – فقط به اندازه نیاز – با هم مخلوط و یکنواخت نموده و بلافاصله روی سطح استفاده نمایید.

 

نکته اول: از آنجا که ترکیب به دست آمده، حدود 2 تا 3 ساعت پس از تهیه قابل استفاده است و باقیمانده آن غیرقابل مصرف می باشد؛ جهت صرفه جویی و جلوگیری از اتلاف کوتنیگ، فقط به میزان مورد نیاز تهیه بفرمایید.

نکته دوم:خشک شدن سطحی حدود 3 ساعت پس از کوتینگ کردن اتفاق می افتد. اما برای خشک شدن اصلی و درونی بایستی تا 48 ساعت صبر کرد.

نکته سوم:جهت تسریع در فرایند خشک شدن، می توانید کوتینگ سرد را در کوره یا فر تا حداکثر 65 درجه سانتیگراد به مدت 20 دقیقه حرارت دهید.

 

2-مایع کوتینگ گرم (کوره ای):

فرمولاسیون این نوع کوتینگ به گونه ای است که در دمای بالا، واکنش شیمیایی آن تکمیل می گردد. این کوتینگ تک قسمتی بوده و نیاز به رقیق کردن یا ترکیب با عوامل دیگر ندارد.

 

نکته: زمان لازم برای کریستالیزه شدن و آماده سازی جسم برای چاپ درون کوره، حدود 20 دقیقه در دمای 200 درجه سانتیگراد است.

 

 

sublimation printing

 

برای چاپ روی کاغذ سابلیمیشن، می توانید از پرینترهای رومیزی و پرینترهای عریض تا عرض 320 سانتیمتر متناسب با نیاز خود استفاده نمایید.

 

ب – کوتینگ پارچه بتا beta coating sublimation برای چاپ مستقیم

 

برای یک چاپ با کیفیت بالا به روش چاپ مستقی2014-07-17م دیجیتال روی پارچه، لازم است که ابتدا سطح پارچه، آماده سازی شود. در صورت چاپ مستقیم روی اغلب پارچه های موجود در بازار، به ویژه لبه های تصاویر و نوشته ها به صورت موج دار دیده می شوند و شفافیت و درخشندگی لازم دیده نمی شود. برای رفع این مشکل، پارچه را با مواد شیمیایی مخصوصی پوشش می دهند تا کیفیت تصویر ایده آل شود.

پس از آماده سازی پارچه؛ عملیات چاپ مستقیم توسط دستگاه چاپ دیجیتال پارچه؛ با کیفیت و رزولوشن مطلوب انجام خواهد شد.

 

با استفاده از کوتینگ بتا (BetA)، ضمن افزایش کیفیت و درخشندگی چاپ، نرمی و لطافت پارچه نیز حفظ خواهد شد.

 

کوتینگهای پارچه در سه نوع مختلف ارائه می شوند:

1 - کوتینگ جوهر دیسپرس (سابلیمیشن)

 

2 - کوتینگ جوهر راکتیو

 

3 - کوتینگ جوهر اسید

انواع مختلف این کوتینگ، برای چاپ مستقیم دیجیتال روی پارچه های پلی استر، ترکیب پلی استر/پنبه، پنبه و کتان، ابریشم مصنوعی و طبیعی، پشم و . . . مناسب است.

قابل ارائه در حجمهای یک، پنج، بیست و شصت لیتری

beta coating

 

ا

 

 

< بدون محصول >

TOP